Kolik byste mi půjčili?

Kolik byste mi půjčili? post thumbnail image


Zkuste se zamyslet, kolik byste byli ochotni půjčit peněz svému blízkému příbuznému, vzdálenějšímu příbuznému, nejlepšímu příteli, kolegovi v práci, sousedovi nebo někomu neznámému? Výchozí částku nevíme, ale s největší pravděpodobností se bude snižovat až k nule, protože těžko byste půjčili peníze neznámému člověku na ulici.

Půjčit si peníze, to se za život stane asi všem. Může to být desetikoruna na sladkost už někdy na základní škole, po celkem běžné půjčky mezi kamarády, co si spolu zajdou na pivo. Pokud se ale začneme bavit o půjčkách na nové auto nebo na stavbu rodinného domu, tam už si s kamarády ani s rodinou nevystačíte. Musíte pěkně do banky.

peníze

A teď možná pochopíte, že pro banku jste v podstatě ten cizí člověk. Pokud vám má schválit nemalou částku peněz, tak se musí chovat zodpovědně, jinak by zkrachovala, takže představa, že dostanete hypotéku bez dokládání příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/, to je nesmysl. Banka si musí zjistit vaši platební schopnost a musí mít jistotu, že si berete půjčku nebo hypotéku v momentě, když máte veškeré předpoklady pro to, abyste ji řádně spláceli.

peníze

Pokud vás banka řádně prozkoumá a zjistí, že nejste pro ni spolehlivý klient, je možné, že vám hypotéku nedá. V této situaci jen těžko budete shánět půjčku po svých známých nebo po rodinných příslušnících. Máte dvě možnosti, buď vyřešit situaci bez hypotéky či půjčky. Možná to bude znamenat, že budete dále bydlet v podnájmu nebo si můžete zažádat o městský byt. Anebo zkusíte získat hypotéku u nebankovní společnosti. Mívají o něco benevolentnější přístup, ale to neznamená, že si vás dobře proklepnout, jestli jste schopni splácet a vy budete muset dát do záruky svou nemovitost. Klidně tu, kterou si za onu hypotéku koupíte. A bydlet ve svém, to se jistě vyplatí.

Related Post