Osram Cool Blue Intense do předních světlometů patří ke světové špičce

Osram Cool Blue Intense do předních světlometů patří ke světové špičce post thumbnail image

Společnost Osram patří mezi celosvětově uznávané specialisty v oblasti vývoje a produkce zdrojů umělého světla. Výrobní program pokrývá širokou škálu oblastí, kde se s těmito svítidly můžeme setkat, od domácností přes komerční sféru, veřejné prostory, až po automobilový a letecký průmysl. Zároveň jde o cenově velmi dobře dostupné světelné zdroje a je o nich známo, že si již řadu let udržují stabilní velmi dobrý poměr ceny k výkonu.

jízda v osvětleném tunelu

Autožárovky Osram nejsou předražené

Přijatelná cena se vztahuje i na autožárovky, které obstojí v silné konkurenci, což také prokazuje obrovský zájem z řad zákazníků. Zároveň se jedná o výrobky spolehlivé, s minimálním počtem reklamovaných kusů, a to je dáno zavedeným technologickým postupem na výrobních linkách bez zásahu lidské ruky.

Výhodou pro zákazníka je také možnost zvolit si ideální typ světelného zdroje podle způsobu využívání vozidla a osobních preferencí. Lze upřednostnit buď žárovku s delší životností pro snížení počtu výměn ve světlometech, anebo si vybrat model s lepšími fyzikálními vlastnostmi, jež mají výrazný vliv na jízdní komfort a bezpečnost.

Cool Blue Intense

Osram Cool Blue Intense patří k nejprodávanějším výrobkům ve své kategorii. Při porovnání s obyčejnou halogenovou žárovkou http://extrastory.cz/zahadna-zarovka-sviti-nepretrzite-uz-113-let-vedci-si-lamou-hlavu-jak-je-to-mozne.html vydává stejně intenzivní světelný tok 1500 lumen, tedy v povoleném rozsahu pro běžný silniční provoz, ale světlo má vyšší jas a dosáhne do delší vzdálenosti, přibližně o jednu pětinu.
rozsvícený tachometr

Podstatná je však také barva světla, jež se výrazně liší od ostatních žárovek. Ty vyzařují barvu přibližně 3100 K, která se výrazně přibližuje barvě klasické žárovky s wolframovým vláknem 2700 K. Z technického hlediska se jedná o zastaralý způsob osvětlování jízdního pruhu, přispívající k větší únavě, což snižuje schopnosti řidiče reagovat na události v provozu. Autožárovka Cool Blue Intense vydává odstín až 4200 K, tedy pro lidský zrak při řízení vozidla přijatelnější.