Osram Cool Blue Intense do předních světlometů patří ke světové špičce

Společnost Osram patří mezi celosvětově uznávané specialisty v oblasti vývoje a produkce zdrojů umělého světla. Výrobní program pokrývá širokou škálu oblastí, kde se s těmito svítidly můžeme setkat, od domácností přes komerční sféru, veřejné prostory, až po automobilový a letecký průmysl. Zároveň jde o cenově velmi dobře dostupné světelné zdroje a je o nich známo, že si již řadu let udržují stabilní velmi dobrý poměr ceny k výkonu.

jízda v osvětleném tunelu

Autožárovky Osram nejsou předražené

Přijatelná cena se vztahuje i na autožárovky, které obstojí v silné konkurenci, což také prokazuje obrovský zájem z řad zákazníků. Zároveň se jedná o výrobky spolehlivé, s minimálním počtem reklamovaných kusů, a to je dáno zavedeným technologickým postupem na výrobních linkách bez zásahu lidské ruky.

Výhodou pro zákazníka je také možnost zvolit si ideální typ světelného zdroje podle způsobu využívání vozidla a osobních preferencí. Lze upřednostnit buď žárovku s delší životností pro snížení počtu výměn ve světlometech, anebo si vybrat model s lepšími fyzikálními vlastnostmi, jež mají výrazný vliv na jízdní komfort a bezpečnost.

Cool Blue Intense

Osram Cool Blue Intense patří k nejprodávanějším výrobkům ve své kategorii. Při porovnání s obyčejnou halogenovou žárovkou vydává stejně intenzivní světelný tok 1500 lumen, tedy v povoleném rozsahu pro běžný silniční provoz, ale světlo má vyšší jas a dosáhne do delší vzdálenosti, přibližně o jednu pětinu.
rozsvícený tachometr

Podstatná je však také barva světla, jež se výrazně liší od ostatních žárovek. Ty vyzařují barvu přibližně 3100 K, která se výrazně přibližuje barvě klasické žárovky s wolframovým vláknem 2700 K. Z technického hlediska se jedná o zastaralý způsob osvětlování jízdního pruhu, přispívající k větší únavě, což snižuje schopnosti řidiče reagovat na události v provozu. Autožárovka Cool Blue Intense vydává odstín až 4200 K, tedy pro lidský zrak při řízení vozidla přijatelnější.