Podzimní hřejivé nápoje

Podzimní hřejivé nápoje post thumbnail image


Podzim je oblíbené období v roce mnoha lidí. Sychravé počasí, mlhy, lehký déšť, zbarvené listí, dýně, Halloween, teplá deka, čtení, pečení dobrůtek.

Pro spousta lidí je podzim právě symbolem pro pečení dobrot a popíjení horkých nápojů. Ukážeme si celkem dva recepty na hřejivé podzimní nápoje, které polahodí vašemu jazyku a naprosto si je zamilujete. Jsou ideální pro popíjení, nebo jako nápoj k něčemu dobrému a sladkému, co si upečete.

matcha

Podzimní kořeněné matcha latte

Matcha je oblíbená pro svou chuť i zdravotní účinky. Má skvělá třeba na paměť, imunitu nebo na podpoření našeho metabolismu. Co budete potřebovat? Vodu, matcha čaj. To vám poslouží na základ. Na kořeněné mléko s dýňovou příchutí budete potřebovat 50 gramů dýňového pyré, půl lžičky skořice, pár kapek vanilkového extraktu, špetku muškátového oříšku, špetku kardamomu, 300 mililitrů mléka a lžíci javorového sirupu. V míse smícháte dýňové pyré a koření, poté přidejte mléko a sirup. Dejte na mírný plamen a šlehejte. Poté šlehejte matchu s teplou vodou, dokud se nevytvoří pěna. Na spodní část hrníčku dejte dýňovou směs a na ní nalijte matchu. Tento nápoj si zamilujete!

punč

Horký jablečný punč

Hřejivý nápoj přináší spojení jablek, koření a rumu. Ideální pití pro zmrzlé dospělé. Jablečná šťáva vám dodá spoustu vitamínů, které v období podzimu potřebujete. Budete potřebovat jednu a půl lžičky mleté skořice, špetku hřebíčku, špetku muškátového oříšku, 2 litry jablečného džusu nebo moštu, 2 lžičky vanilkového extraktu, asi osm lžic vanilkové zmrzliny a kvalitní rum. Do hrnce umístíte jablečnou šťávu a do ní dáte všechno koření a vanilkový extrakt. Jakmile je jablečná šťáva teplá, přidejte vanilkovou zmrzlinu a šlehejte metličkou. Zmrzlina vám na povrchu vytvoří krémový vršek. Na spodek skleničky dejte trochu rumu a dolijte horkým nápojem. Dobrou chuť!

Related Post

Pojďte do tohoPojďte do toho

Vidíte všude na sociálních sítích, jakým způsobem jsou dnešní moderní děti oblečené, všechno mají sladěné, žádné křiklavé vzory, chtěli byste si vašeho malého špačka také takto stylizovat, jako by byl