Podzimní hřejivé nápoje

Podzimní hřejivé nápoje post thumbnail image


Podzim je oblíbené období v roce mnoha lidí. Sychravé počasí, mlhy, lehký déšť, zbarvené listí, dýně, Halloween, teplá deka, čtení, pečení dobrůtek.

Pro spousta lidí je podzim právě symbolem pro pečení dobrot a popíjení horkých nápojů. Ukážeme si celkem dva recepty na hřejivé podzimní nápoje, které polahodí vašemu jazyku a naprosto si je zamilujete. Jsou ideální pro popíjení, nebo jako nápoj k něčemu dobrému a sladkému, co si upečete.

matcha

Podzimní kořeněné matcha latte

Matcha je oblíbená pro svou chuť i zdravotní účinky. Má skvělá třeba na paměť, imunitu nebo na podpoření našeho metabolismu. Co budete potřebovat? Vodu, matcha čaj. To vám poslouží na základ. Na kořeněné mléko s dýňovou příchutí budete potřebovat 50 gramů dýňového pyré, půl lžičky skořice, pár kapek vanilkového extraktu, špetku muškátového oříšku, špetku kardamomu, 300 mililitrů mléka a lžíci javorového sirupu. V míse smícháte dýňové pyré a koření, poté přidejte mléko a sirup. Dejte na mírný plamen a šlehejte. Poté šlehejte matchu s teplou vodou, dokud se nevytvoří pěna. Na spodní část hrníčku dejte dýňovou směs a na ní nalijte matchu. Tento nápoj si zamilujete!

punč

Horký jablečný punč

Hřejivý nápoj přináší spojení jablek, koření a rumu. Ideální pití pro zmrzlé dospělé. Jablečná šťáva vám dodá spoustu vitamínů, které v období podzimu potřebujete. Budete potřebovat jednu a půl lžičky mleté skořice, špetku hřebíčku, špetku muškátového oříšku, 2 litry jablečného džusu nebo moštu, 2 lžičky vanilkového extraktu, asi osm lžic vanilkové zmrzliny a kvalitní rum. Do hrnce umístíte jablečnou šťávu a do ní dáte všechno koření a vanilkový extrakt. Jakmile je jablečná šťáva teplá, přidejte vanilkovou zmrzlinu a šlehejte metličkou. Zmrzlina vám na povrchu vytvoří krémový vršek. Na spodek skleničky dejte trochu rumu a dolijte horkým nápojem. Dobrou chuť!

Related Post