Vranov nad Dyjí stojí za návštěvu

Vranov nad Dyjí stojí za návštěvu post thumbnail image


Patříme mezi národ, který velmi rád cestuje. Ať se jedná o poznávání krás Čech, Moravy nebo Slezska. Jižní Morava pro své návštěvníky nabízí spousty krásných a velmi zajímavých míst. Výjimkou z této oblasti není ani Vranov nad Dyjí. Vranov nad Dyjí představuje malebné městečko na Jižní Moravě, které je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid, relaxaci v přírodě a také třeba dobré víno. Tato oblast se nachází v údolí řeky Dyje, což poskytuje pro všechny cestovatele nejen nádherné výhledy, ale také spoustu možností pro aktivní odpočinek. Jedním z hlavních lákadel tohoto regionu je Vranovská přehrada, která láká milovníky vodních sportů, jako je plavání, windsurfing nebo rybaření pro malé i velké cestovatele.

vranov nad dyjí

Pro ty, kteří si chtějí užít klidný den na vodě, je k dispozici půjčovna lodí a kajaků. Milovníci historie si určitě přijdou na své díky mnoha památkám k prozkoumání. Nejvýznamnější z nich je zřícenina hradu Vranov nad Dyjí, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a poskytuje dech beroucí pohled do historie regionu. Dalšími zajímavými místy jsou barokní zámek ve Vranově, kostel sv. Mikuláše a historické náměstí.

vranov nad dyjí

I okolí Vranova nad Dyjí nabízí mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Pokud se někdo vydá do této oblasti a bude hledat ubytování má na výběr několik možností. Od útulných penzionů a rodinných hotelů po luxusní rekreační domy a apartmány s výhledem na přehradu, nabídka je pestrá a každý si zde najde to své. Ubytování Vranov nad Dyjí nabízí vkusné ubytování pro každého – od trampů, přes malé děti, pro luxusní ubytování. Navíc Vranov nad Dyjí není jen o aktivním odpočinku a historii, ale také o regionální gastronomii. Díky tomu je možné ochutnat místní speciality v restauracích a hospodách v centru města nebo si vychutnat piknik na břehu přehrady.

Related Post