Jak chránit bazénovou vodu?

K tomu, aby bylo možné plavat každý den, je potřeba mít buďto poblíž bydliště rybník či přehradu, mít permanentku na veřejné koupalištěm, případně si ideálně vytvořit vlastní koupací plochu u sebe na zahradě. Kdo zvolí posledně jmenovanou možnost, rozhodně neprohloupí, jelikož zahradní bazény jsou dnes levnější než kdykoliv v minulosti. Jejich největší výhodou je možnost plavat v soukromí. Ne každý se totiž cítí příjemně, když se musí odhalovat na veřejnosti. I proto je vlastní bazén dobrou volbou.

Luxusní bazén

Kdo nechce moc utrácet, koupí něco menšího a vybaví to protiproudem. Jedná se o velice efektivní zařízení, se kterým je možné plavat i na malé ploše, aniž by člověk poznal nějaký znatelný rozdíl. Díky možnosti nastavit si protiproud dle vlastních požadavků není problém zvolit si dokonalou obtížnost.

Lehátko u bazénu

Aby však bylo plavání nejen vysoce efektivní, ale zároveň také bezpečné, je nezbytné nejprve vyčistit vodu. Toho je možné dosáhnout rovnou několika základními způsoby. Mezi ty nejúčinnější patří bazénová chemie.

Velmi efektivní

Naprostá většina umělých vodních ploch v česku je dezinfikována pomocí chlóru. Tento prvek nemá sice příliš dobrou pověst u široké veřejnosti, avšak je velmi efektivní, alespoň, co se čištění bazénů týče. Má však samozřejmě i pár. Mezi ty nezávažnější bezpochyby patří nepříjemný zápach a také přílišná dráždivost. Hlavně lidé s citlivější pokožkou mohou mít s chlórem nemalé problémy. I proto stále více lidí volí spíše méně agresivní variantu v podobě aktivního kyslíku. Tyto prostředky jsou sice cenově náročnější, na druhou stranu jsou daleko snesitelnější širokou veřejností. Efektivním způsobem, jak zamezit ničení vody, je rovněž černá solární plachta. Její výhoda spočívá nejen v tom, že zamezí v dopadu nečistot na hladinu, ale také v ohřívání vody, a sice díky bezplatnému slunečnímu záření.

Related Post