Proč je dovolená důležitá?

Proč je dovolená důležitá? post thumbnail image


Dovolená je pro nás velmi důležitá. To ví každý. A uvědomují si to i zaměstnavatelé, proto svým zaměstnancům poskytují dny dovolené, kdy nemusí do práce a přesto dostanou náhradu za ušlou mzdu. Státem nařízený počet dnů dovolené je 20, ovšem málokterý zaměstnavatel dnes nechává svým zaměstnancům pouhých 20 dní dovolené. Obvyklý počet je 25, ale hodně zaměstnavatelů dává k dispozici i 30.

Někteří se rozhodnou, že zůstanou během svých dnů doma. Ale obvykle využijeme alespoň jeden týden k tomu, aby si vyjeli někam odpočinout. Do hor, k moři nebo jen navštívit nějaké nové město a prohlédnout si památky.

moře

A proč je pro nás taková dovolená důležitá?

Máte se na co těšit

Naplánovaná dovolená je důvod, proč se na něco těšit. To vám může pomoci zvládat povinnosti a stres v práci. Budete mít také větší motivaci, protože máte na dohled něco, na co se můžete těšit.

Odpočinek

Hlavním gro dovolené je to, že si odpočinete. Nemusíte ráno vstávat, pořádně se vyspíte a celý den se můžete věnovat aktivnímu odpočinku. Načerpáte tak spoustu sil do dalších dní.

Nové zážitky

Během dovolené načerpáte nové zážitky, poznáte nové kultury, ochutnáte nová jídla, vyzkoušíte si nové aktivity. To všechno bude mít blahodárný vliv na vaši psychiku.

drink

Odbourání stresu

Jak už jsme zmínili, dovolená je skvělá pro vaši psychiku. Dokáže odbourat stres, který se na vás a ten rok nashromáždil. Zbavit se stresu je velmi důležité, protože dlouhodobé vystavování stresu vede k nejrůznějším zdravotním problémům, a to samozřejmě nechceme.

Chcete jet na dovolenou vícekrát za rok? A co takhle si koupit dům ve vaší oblíbené dovolenkové destinaci? Tím pádem vám odpadnou všechny starosti se sháněním ubytování a můžete si využít dovolenou kdykoliv během roku. Podívejte se na nabídku prodeje nemovitostí Chorvatsko.

Related Post