Čím doma svítit?

Čím doma svítit? post thumbnail image

Všichni máme ve své domácnosti zdroje světla. Kromě oken potřebujeme ještě zdroje na dobu, kdy denní světlo nemáme, a kde nemáme okna vůbec. Světlo potřebujeme ke všemu co děláme a také k běžnému životu a odpočinku. Drobné ruční práce, vaření, čtení, nebo třeba vyčesávání psa, to všechno jsou činnosti, u kterých potřebujeme pořádně vidět. Představte si že například u vaření nemáte k dispozici světlo z lustru či z pásku pod skříňkami v kuchyňské lince, ale že máte k dispozici jen svíčky.

Svíčky jsou skvělý doplněk do domácnosti. Mnoho společností umí vyrobit skvěle vonící svíčky, které opravdu dokážou provonět celou domácnost. Jenže jako zdroj světla nejsou ideální. K relaxační koupeli se samozřejmě hodí pro navození intimní atmosféry, ale jako hlavní zdroj světla příliš neobstojí.

moderní lustr

Ke svícení používáme nejen stropní svítidla, ale i led osvětlení u schodů, lampičky a stojací lampy. Někteří lidé mají dokonce nasvícený led páskami i nábytek. Každý pokoj by měl mít z hlediska hygieny bydlení minimálně jeden zdroj světla, samozřejmě záleží na tom, k čemu se daný pokoj využívá. Například v pracovně nebo dětském pokoji by rozhodně neměla chybět lampička na stole v ložnici oceníme také lampičku na nočním stolku. Ke kvalitnímu svícení potřebujeme nejen vhodný lustr, ale hlavně žárovku či zářivku. Je potřeba používat takové žárovky, které mají vyšší svítivost, a dokážou tak osvětlit větší prostor, naopak u menších lampiček si můžeme dovolit použít žárovky s nižší svítivostí.

světlo žárovka

Nízká spotřeba, vysoká svítivost Zeleneslevy – to jsou vlastnosti, které oceníme zejména u žárovek které používáme do stropních svítidel. Právě lustry osvětlují velké plochy a tak je potřeba aby byla žárovka výkonná. Zároveň je důležité, aby zdroj světla nebyl náročný na elektrickou energii, protože ač by se mohlo zdát že žárovka elektrického proudu moc nepotřebuje, často je to právě naopak.

Related Post