Vyčistěte si zuby pořádně

Vyčistěte si zuby pořádně post thumbnail image

Správně vyčištěné zuby jsou nejen známkou toho že se o sebe člověk stará jak má, ale především jde o to, že jedině tak budete mít zuby zdravé. Na jejich stav má totiž největší podíl to jak si je čistíme. Někomu vyhovuje elektrický kartáček, někomu manuální, ale důležité je nezapomínat na mezizubní kartáčky, zubní nitě a ústní vodu. Většina lidí ale párkrát přejede zuby nejlevnějším kartáčkem ze supermarketu a potom se diví, kde se u něj berou zubní kazy.

zubní ošetření

Velký problém mají ti, které rodiče ke správnému https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/uci-lidi-spravnemu-pohybu-jako-maly-neumel-chodit-20170128.html čištění zubů nevedou od útlého věku. Zvyky získané v dětství si většinou neseme až do dospělosti a pokud máme naučené že si zuby nečistíme správně, jen těžko se to budeme učit později. Proto je důležité vést ke správné zubní hygieně už i vaše malé děti.

Zubní kaz není vidět
Naprostá většina lidí má zubní kazy. Vznikají nesprávným čištěním zubů. Na zubech ulpívá zubní plak, což jsou v podstatě bakterie, které osidlují zejména mezizubní prostory. Po pár měsících se začíná tvořit kaz, který se dostává hlouběji do zubu. Kaz není vůbec vidět, a většinou o něm víte až vás začne bolet zub. To už je ale kaz velice hluboko a tak nezbývá nic jiného než ho vyvrtat. V extrémních případech kaz napadne celý zub a ten se potom musí vytrhnout. Daleko snazší a levnější je prevence. Ta spočívá nejen v pravidelných zubních kontrolách, ale především v pravidelně dentální hygieně.

prohlídka u zubaře

Dentální hygiena Praha vám nabízí stále ještě volná místa pro dokonale čisté zuby. Setkáte se tady s milou paní hygienistkou, která vám bezbolestně zuby vyčistí tak, že na nich nezůstane ani kousek plaku. Naučí vás správně si čistit zuby a také vám pomůže vybrat vhodné mezizubní kartáčky. Ty často lidé neumí správně používat a nebo je nepoužívají vůbec, proto zpočátku používání meziubního kartáčku dásně krvácejí, ale to časem ustane.

Related Post