Dekorujte svou domácnost pomocí květin

Dekorujte svou domácnost pomocí květin post thumbnail image

Každý z nás si přeje mít doma útulno. Chceme si naši domácnost hýčkat, vyšperkovat a udělat z ní místo, kde se budeme všichni moc rádi vracet. K tomu často poslouží i zdánlivě obyčejné věci. Vhodně zvolené barvy, záclonky, obrázky nebo právě květiny. Kdo by nemiloval květiny? Snad jen ti, kteří na ně mají alergii a květiny a jejich pyl je nutí kašlat a smrkat. Jinak se ale najde jen velmi málo těch, kteří by neocenili krásnou květinu, která bude zdobit jejich domácnost. Možností, jaké květiny si pořídit, je samozřejmě hodně. Jako první vás určitě napadnou čerstvé květiny.

květiny

Ty jsou samozřejmě nejlepší volbou už jenom proto, že si můžete užít jejich omamnou vůni. Problém je, že vám dlouho nevydrží. Čerstvě nařezané květiny vám vydrží pár dní a ty, které zakoupíte v supermarketu nebo v květinářství ještě méně, jelikož už uběhla nějaká doba od řezání. Nevýhodou je tedy krátká trvanlivost a také cena. Kupovat každých pár dní nové, čerstvé květiny, se velmi prodraží. Druhou variantou mohou být čerstvé rostliny, které se umisťují do květináčů, například fíkus, různé palmy a podobně.

sušené květiny

Pokud tedy nechcete čerstvé květiny, můžete si pořídit květiny umělé. Ty vám vydrží klidně i věčně, s trochou nadsázky, ale problém je v tom, že některé umělé květiny působí až příliš uměle. Náhradou mohou být sušené květiny, které vypadají opravdu krásně a hodí se zejména na podzimní výzdobu, například takové sušené růže. Další možností jsou stabilizované květiny. Slyšeli jste někdy o nich? To je skvělý kompromis mezi čerstvými a sušenými květinami. Některé květiny, které se používají k dekoracím, se vloží do stabilizačního roztoku. Během pár dní se odpaří jejich přirozená míza a nahradí se samovolně tímto roztokem. Květina vám potom vydrží dlouhé měsíce i roky ve stavu, jako by byla stále živá a čerstvá.

Related Post