Dovolenou si vyberte v září a vycestujte do Podunajské nížiny

Dovolenou si vyberte v září a vycestujte do Podunajské nížiny post thumbnail image

Připadá vám nadpis článku až příliš přitažený za vlasy? Proč si vybírat dovolenou v září, když už je venku poměrně chladno a na koupání ve volné přírodě to nebude ono, a pokud ano, tak jen někde u moře v tropických destinacích? Pak se zamyslete nad následujícím tipem:

Termální prameny – koupání v září je ve volné přírodě vhodné spíše pro otužilce, ale jestliže se spolu s námi vypravíte do oblasti, kde vyvěrají termální prameny, prožijete něco úplně jiného. Zajistíte si ubytování Velký Meder apartmán a v jeho těsné blízkosti se ponoříte pod hladinu termálního koupaliště. Voda je samozřejmě vyhřátá na optimální teplotu, takže i když bude venku sněžit a mrznout, vás to rozhodně nemusí zajímat. Termální voda je navíc obohacena o minerální ionty a je léčivá.

pobyt v bazénu

Romantické procházky v lese – v září nebo třeba v květnu je ideální období na procházky parkem, a k tomu je zde přizpůsobený lesopark přímo navazující na termální koupaliště. Kdybyste tu pobývali v červenci, bude tu na procházky poměrně velké vedro a zřejmě by se vám provozovat něco takového moc nechtělo.

Jižní Slovensko není daleko – vycestovat v září na Tahiti ve Francouzské Polynésii je fajn, tam si jistě užijete teplé mořské vody, ale bude vás to stát mnohem víc, než dovolená na Slovensku. Navíc tam musíte cestovat letecky mnoho hodin, zatímco na jih Slovenska je to jen kousek a zvládnete to vlastním autem.

venkovní bazén

Budapěšť, Vídeň, Bratislava – nasednete do auta a za hodinu nebo za dvě, dle možností a dopravní situace, jste v Bratislavě nebo v Budapešti. Vůz můžete ponechat v Bratislavě a do Budapešti se plavit parníkem po Dunaji. V září tu nebývá tolik turistů, je tu větší klid a užijete si krásy tamní přírody a architektury mnohem víc, než v parném létě. A jestliže vám nevyhovuje pobyt ve městě, můžete z Velkého Mederu vycestovat do slovenského vnitrozemí, někam do hor.

Related Post