Nové sluneční brýle

Nové sluneční brýle post thumbnail image

Móda i praktičnost

Nějaké sluneční brýle vlastní spousta lidí. Není se čemu divit, protože je to praktický doplněk, který chrání náš zrak při slunečných letních dnech. Z přímého slunečního záření můžeme v krajním případě mít i zánět spojivek, což není rozhodně nic příjemného. Lidské oko je citlivé a velmi důležité, protože bez zraku je život o dost jiný a v mnoha situacích náročnější.

dívka s brýlemi

Sluneční brýle zajistí ochranu tak, že nepropouští UV paprsky a také ztmavují okolí, takže naše oči nejsou i při velmi silném svitu nijak vysoce namáhány. Kromě ochrany je to bezesporu také doplněk, který má výrazný vliv na náš celkový vzhled. Proto je rozhodně dobré vybírat si brýle osobně a mít po ruce zrcadlo, abychom se sami mohli podívat, jaký produkt nám sluší nejvíce. Samozřejmě jsou nějaké doporučení podle tvaru obličeje, ale stejně je lepší konkrétní produkt vybrat v prodejně. Vyhneme se tak situaci vrácení zboží a výběru zase jiného přes e-shop.

Produkty s polarizací

Řada lidí míří během léta klidně několikrát k vodě, protože tropické teploty dávají našemu tělu často zabrat. Voda nás parádně osvěží, takže se tohle vedro lépe přežívá. Potíž je však v tom, že se slunce odráží od vody, takže dostáváme ještě větší dávku. Proto je potřeba si zakoupit opalovací krém s vyšším UV faktorem, protože spálená pokožka není rozhodně nic příjemného. Když se vrátíme ke slunečním brýlím, tak nám také nepostačí ty obyčejné. Potíž je totiž v tom, že paprsky se od vody odráží, a proto potřebujeme, aby brýle byli s polarizací.

barevné brýle

Ta se totiž postará o to, aby neprošli ani odražené paprsky. Podívat se můžete také na polarizační brýle pro řidiče, protože i při řízení se můžou paprsky odrazit přímo do očí. To není nic příjemného a takové oslepení ani na malou chvíli si nemůžeme dovolit, protože při vyšší rychlosti se během ní může stát spousta věcí. Takové brýle je proto dobré vozit stále v autě.

Related Post