Jak usnadnit práci pěstitelům zemědělských komodit

Jak usnadnit práci pěstitelům zemědělských komodit post thumbnail image


Kdo má k dispozici ovocný sad, rozsáhlou zahradu či menší pole, je sice v jisté výhodě vůči lidem, co žijí v panelových bytech, ale na druhou stranu ta výhoda není zadarmo. Bývá často vykupována námahou fyzického rázu, která není mnohým z nás zrovna po chuti. Lidé, co se zemědělství nevěnují, obvykle jen stěží dovedou posoudit, co tato práce obnáší, ale také si neuvědomují, jak obrovský význam má pro celou společnost. Mnohem větší, než průmyslová výroba a automatizace. Technický pokrok je sice naprosto v pořádku, ale jestliže nebudete mít co vkládat do úst, jestliže se nenajde nikdo, kdo obětuje svůj čas péči o zemědělské komodity, ocelových šroubů se nenajíte.

sklizeň jablek

Moudří lidé nám všem naznačují, že současný technický pokrok bychom měli věnovat v první řadě usnadnění zemědělské práce, tedy jak samotné pěstitelské činnosti, tak i sklizni, skladování a přepravě surovin. Čím snazší to budou zemědělci a i drobní pěstitelé mít, tím větší pravděpodobnost, že bude na trhu dostatek ovoce, zeleniny, obilovin, luštěnin a ořechů, a čím více jich bude z tuzemska, tím lépe. Ostatně, všechny tyto plodiny přispívají ke zdravé výživě, což se pak promítne i do výdajů na zdravotní péči.

sklizeň dýní

Jedním z významných pomocných zdrojů pro zlepšení situace v našem zemědělství jsou i výrobci skladových a přepravních kontejnerů a přepravních beden plastových. Plastové přepravky slouží pro snadnou manipulaci se sklizenými plody, aby zůstala zachována jejich původní kvalita a bylo je možno nabízet na trhu v požadovaném množství.

Lidé, kteří rozhodují o veřejných financích a mají zásadní vliv na tuzemskou zemědělskou produkci, by si mohli vzít příklad z Maďarska, kde prosperuje přibližně půl milionu soukromých rodinných farem, je sice pravda, že tamní krajina a podnebí nabízí lepší podmínky pro tuto práci, ale i u nás se najde řada míst, kde je možné tuto vizi uskutečnit, alespoň v menším rozsahu.

Related Post