Pozvěte elektrikáře do bytu na revizi již krátce po jeho zakoupení

Pozvěte elektrikáře do bytu na revizi již krátce po jeho zakoupení post thumbnail image


Zakoupili jste byt anebo se k jeho nákupu chystáte, a už máte podepsanou rezervační smlouvu? Pokud ano, pak byste se měli zajímat i o stav elektroinstalace. Samozřejmě chápeme, že vás ve spojitosti s pořízením bytu zajímají v první řadě právní a ekonomické otázky a ukazatele, ovšem jakmile budete mít toto podchyceno, neusínejte na pomyslných vavřínech a pátrejte dál, tentokrát po technických záležitostech.

elektrický rozvaděč

Plynové spotřebiče, rozvody vody, odpad, topení, elektroinstalace, komínová tělesa – toto vše bývá součástí bytových domů a vy byste měli mít jasno v tom, v jakém stavu je zejména plyn, elektřina, rozvody vody a topení. Zajímat by vás měly prováděné revize a stejně tak skutečný stav věci. Pozvěte do bytu plynaře a elektrikáře, aby se podívali těmto systémům na zoubek, a abyste také měli jasno v tom, co je zapotřebí k případné nápravě.

elektrické rozvody

Co obnáší revize elektro v bytech – elektrikář Elektro Praha https://revize-elektro-revtech.cz/elektro-praha/ obvykle začne svou revizi v elektrickém rozvaděči. Zjistí stav jističů a poté putuje dál po elektrických kabelech. Jestliže je v bytě ještě hliníkové vedení, pravděpodobně vám doporučí přechod na nové měděné vodiče. Dále se zaměří na stav koncových prvků, tedy vypínačů, zásuvek a rozvodných krabic. Revizní činnost pak pokračuje kontrolou spotřebičů a svítidel, zkrátka elektrikář nevynechá nic, co by tu mohlo někoho z vás ohrozit na životě, a co by také mohlo způsobit nebezpečný požár.

Elektroinstalační práce – elektrikáře můžete požádat i o pracovní úkony v souvislosti s montáží nových zařízení, například pokud potřebujete v kuchyni přívod pro elektrický sporák a troubu, anebo zvýšit počet zásuvek v místnostech. Mohou se vám hodit i další schodišťové vypínače, instalace svítidel do stropních podhledů nebo do vestavěných skříní, zlepšení osvětlení kuchyní včetně pracovní desky a lepší svítidla v pracovně a v dětském pokoji.

Related Post