Každý může mít firemní sídlo

Když někdo podniká, činí tak logicky ve své firmě. Kde také jinde, že? Ale dotyčný takovou firmu nemá, dokud si ji nezaloží. A nezaloží si ji určitě tehdy, když pro ni nemá její firemní sídlo. Protože bez toho úředníci souhlas se vznikem firmy nedají, takové sídlo je nejen vyžadované zákonem, ale také nezbytné. Protože jak by se podnikalo ve firmě, která by nikde nebyla, že? Nijak. To by nešlo.

firemní budova

Ale je tu i spousta po podnikání toužících lidí, kteří by si tedy třeba i hned firemní sídlo sehnali, jen aby mohli podnikat, jenže… Jenže se jim ho prostě sehnat nedaří. Někdy prostě takové objekty nejsou k sehnání, protože nestojí tam, kde by měly stát, někdy proto, že jsou příliš drahé. A něco si potenciální podnikatelé nepořídí třeba i proto, že je to sice dostupné, ale je to natolik nereprezentativní, že by to pověsti a tím i budoucnosti firmy spíš uškodilo, než aby jí to prospělo.

A tak se někdy sen o podnikání rozplývá již záhy poté, co nějaký člověk pojme nápad postavit se takto na vlastní nohy. Protože bez sídla firma být nemůže, a když toto není, co člověku ze všech jeho vizí a nadějí zbývá?

firemní kancelář

Něco vlastně ano. Když už se z jakéhokoliv důvodu nedaří sehnat firemní sídlo vlastní, tedy nějakou nemovitost, je přece možné pořídit si i sídlo takzvaně virtuální. A čím je takové virtuální sídlo OSVČ a jiným podnikatelům prospěšné? Například tím, že si ho dotyční nekupují, ale pouze si tu pronajímají adresu a případně využívají nějaký ten zde poskytovaný servis. Čímž získávají sídlo i v docela reprezentativní budově, a přesto za směšnou částku, za jakou by se jejich firma zaručeně nikde jinde neusídlila.

Takové virtuální sídlo tedy prospívá začínajícím podnikatelům. Ale nejen těm. V tom se dá podnikat kdykoliv, i když už je firma třeba dávno zajetá. A podnikatele to nic nestojí. Ani moc peněz, ani zbytečné starosti.

Related Post