Závislost? Možná

Znáte kratom? Je s podivem, že v České republice ještě není zakázaný, ale může se prodávat, ovšem jako sběratelský předmět. Kratom má povzbuzující účinky, ale bohužel může na něm vzniknout závislost a to je ten hlavní důvod, proč se o něm hovoří a proč bude zařazen minimálně mezi látky, které budou zakázány do 18-ti let. Zatím je kratom https://www.nejlepsikratom.cz/ povolený, takže existuje řada firem, kde můžete prodej kratom https://www.nejlepsikratom.cz/ bez problémů nakoupit. A jsou tady dva pohledy. Jako spotřebitel byste si měl kratom nakoupit do zásoby, pro případ, že by byl skutečně zařazen mezi zakázané látky a byl by ukončen jeho prodej.

drogy

A ze stejného důvodu, jako prodejce, byste se měl všech zásob kratomu raději zbavit a prodat jej, protože v okamžiku zákazu jej neprodáte a budete jej muset zničit. Nejsem uživatel krakomu, tak nevím jaký by na mě měl vliv, ale pokud jej užíváte vy a cítíte se po něm opravdu nabuzený a plní energie, tak proč jej v rozumné míře nekonzumovat. Ale opatrně, podle studií skutečně může vzniknout závislost. Naše společnost netoleruje drogy, u kterých může nastat těžká závislost, ale není takovou drogou i alkohol? I ten zničil nejedno manželství a doslova nejednoho člověka.

drogy

Závislost na alkoholu většinou vede k bezdomovectví, ale alkoholik ohrožuje své okolí o něco méně než drogově závislý člověk. Žádné použité injekční stříkačky a také agresivita nebývá tak obrovská. Ale nenamlouvejme si, že to není společensky těžká situace a že bychom ji neměli v městech řešit. Takovým lidem mohou protidrogová centra nabídnout pomoct, bohužel mnozí závislí ji odmítnout, protože si ve svém stavu neuvědomují, jak jsou na tom špatně. Ať už schvalujete prodej kratomu nebo ne, opatrnosti není nikdy dost, takže všeho s mírou. A pokud se někdy dostane mezi zakázané látky, nezbude než to přijmou a vyhnout se právním důsledkům.

Related Post