Nepohybujte se ve společnosti, která vám nevyhovuje

Jsou lidé, kteří vám řeknou, že mají jít například na oslavy narozenin svého kamaráda nebo kamarádky, ale dodají, že se jim na danou oslavu příliš nechce. Je jasné, že se člověk bude ptát, proč tam daný člověk jde, když se mu tam jít nechce. Na řadu v určité chvíli přijde otázka proč. Je možné, že z odpovědi daného člověka poznáte, že se mu tam nechce ne pro ten důvod, jaký vám říká, ale proto, že daná společnost, se kterou se má potkat, mu nevyhovuje. Člověk se může dostat do společnosti, která mu nebude vyhovovat a kolikrát to poté dopadá tak, že se daný člověk vůbec nebaví a těší se na to, až konečně půjde domů.

pěkné květiny

Jestliže máte jít na oslavu, kde jsou lidé, se kterými si nemáte co říct a vadí vám jejich přítomnost, uděláte jen dobře, pokud na dané oslavy nepůjdete. Co ale říct oslavenci? Lidé se bojí, že kdyby člověku, kterému měli jít na oslavu, řekli pravdu, mohl by se naštvat a už by s daným člověkem nechtěl mít nic společného. Je pravda, že takoví lidé jsou a rozhodně jich není málo. Říkat pravdu je ale to nejlepší, co můžete udělat a to i přesto, že máte pocit, že byste o daného člověka mohli přijít. Dnes lidé nechtějí slyšet pravdu, ale opravdu je potřeba hovořit pravdu i přesto, že to může daného člověka ranit.

chutný dort

Měli byste říct oslavenci pravdu, která tkví v tom, že nemusíte ty, kteří na dané oslavě budou. Je možné, že něco takového oslavenec pochopí a bude rád, když s ním někdy někam zajdete sami.

Jsou lidé, kteří nemají problém s komunikací, když jdou někam ve dvou, ale pokud mají být někde ve větší skupině lidí, už s tím mají problém a uzavírají se do sebe, takže to na konec dopadne tak, že si danou akci ani neužijí, protože už od chvíle, kdy na danou akci přijdou, se těší na to, až konečně půjdou zase domů.

Nebojte se říkat pravdu i přesto, že si myslíte, že to druhou osobu může mrzet. Jistě to pochopí a i kdyby se s vámi neměla kvůli tomu nějaký čas bavit, jistě jí to po čase přejde.

Related Post