Pasivní bydlení = levnější náklady

Pasivní bydlení = levnější náklady post thumbnail image


Lidé mají spojeno pasivní bydlení především s novostavbami. Je pravdou, že naprostá většina novostaveb je vybavena pasivními technologiemi. Mezi ně patří nejrozšířenější tepelné čerpadlo a solární panely. Oba druhy technologií je možné instalovat nejen do novostavby, kde je čerpadlo dokonce povinné ze zákona, ale i do starších domů. Před instalací je vždy dobrá konzultace, zda se některá z technologií hodí i do vašeho domu.

tepelné čerpadlo

Proč je zvolit?
V současné době se naše společnost stále potýká s drahými energiemi. To dohnalo mnoho lidí k tomu, aby začali uvažovat nad pořízením pasivních technologií. Naprostá většina současných nově postavených domů má jak čerpadlo, tak panely. Čerpadel je více druhů a nejčastěji se můžeme setkat s takovým, které dokáže rozvádět vzduch po domě. Díky tomu pošle studený vzduch do teplejších místností a naopak. A právě díky tomu lze ušetřit za topení a klimatizaci.

Jak fungují solární panely?
Asi všichni tuší, na jakém principu fungují solární panely. Instalují se nejčastěji na střechu, a pomocí slunečního svitu vyrábí elektřinu.

venkovní jednotka

Zaujala vás možnost mít nižší náklady za vytápění?
Můžete oslovit například firmu, která instaluje tepelná čerpadla Brně a okolí. Každá firma vám po konzultaci sdělí, jaký typ čerpadla je pro vaši potřebu vhodné. Od realizace vás dělí už jen krok. Ještě letos můžete sledovat, jak se snižují částky, které budete platit za topení elektřinou či plynem, protože díky čerpadlu využijete teplo i chlad uvnitř domu tak, aby v celém domě byla teplota tak akorát podle ročního období. Zejména v zimních měsících oceníte, že nebudete muset platit extrémně vysoké zálohy a naopak i ušetříte. Čerpadla se stala velmi vyhledávaným pomocníkem k topení, protože kromě plynu zdražila i elektřina, a tak je vytápění elektřinou velmi nákladné. Snižte náklady snížením spotřeby.

Related Post

Pojďte do tohoPojďte do toho

Vidíte všude na sociálních sítích, jakým způsobem jsou dnešní moderní děti oblečené, všechno mají sladěné, žádné křiklavé vzory, chtěli byste si vašeho malého špačka také takto stylizovat, jako by byl